ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

учнів середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №158 м. Києва

Правила для учнів середньої загальноосвітньої школи встановлюють норми поведінки учнів у приміщенні і на території школи. Мета Правил - створення в школі нормальної робочої обстановки, яка б сприяла успішному навчанню кожного учня, вихованню поваги до особистості і її прав, розвитку культури поведінки і навичок спілкування.

1. Загальні правила поведінки

1.1. Учень приходить у школу за 15-20 хвилин до початку занять, знімає в гардеробі верхній одяг, займає своє робоче місце і готує всі необхідні навчальні приналежності до уроку.

1.2. Зовнішній вигляд учнів повинен відповідати нормам моральності і не відволікати учнів від навчання.

1.3. Не можна приносити в школу і на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-як способом зброю, вибухові або вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики, інші одурманюючі засоби, а також токсичні речовини й отрути.

1.4. Не можна без дозволу педагогів іти зі школи і з її території у визначений час. У випадку пропуску занять учень повинний пред'явити класному керівникові довідку від лікаря або записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин не дозволяється.

1.5. Учень школи виявляє повагу до старших, піклується про молодших.

1.6. Поза школою учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не втратити свою честь і гідність.

1.7. Учні бережуть майно школи, охайно відносяться як до свого, так і до чужого майна.

1.8. Учні зобов'язані дотримуватись правил протипожежної безпеки.

1.9. Забороняється паління у всіх приміщеннях школи та на її території.

2. Поведінка на уроках

2.1. Кожен учитель визначає для своїх уроків правила поведінки учнів відповідно до правил школи.

2.2. Під час уроку не можна галасувати, відволікатися самому і відволікати товаришів від занять сторонніми розмовами, іграми й іншими не стосовними до уроку справами. Визначений час повинний використовуватися учнями тільки для навчальних цілей.

3. Поведінка до початку, на перервах і після закінчення уроків

3.1. Під час перерв учень зобов'язаний:

- навести чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- допомогти підготувати клас на прохання вчителя до наступного уроку;

Учням забороняється:

- штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу;

- вживати непристойні слова і жести, галасувати, заважати іншим відпочивати.

3.2. Учні, знаходячись у їдальні:

- дотримують чергу при отриманні їжі;

- виявляють увагу й обережність при отриманні і вживанні гарячих і рідких блюд;

- вживають їжу і напої, придбані в їдальні і принесені із собою, тільки в їдальні;

- прибирають стіл після прийняття їжі.

4. Заключні положення

4.1. Учні не мають права під час перебування на території школи і при проведенні шкільних заходів робити дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе і навколишніх.

4.2. Дійсні правила діють на території школи, а також поширюються на всі заходи, проведені школою.