Наша школа – учасник акції «Створимо світ без насильства разом!»

2015-11-23

/Files/images/СЗШ 158 м. Києва Дерево мрій 2.jpg

Ось уже кілька років, BІСЕ організує спільний захід, щоб відзначити Всесвітній День Дитини 20 листопада.

Цілі акції:

- Надихнути роботу організацій членів мережі BІСЕ завдяки загальному заходу для всіх членів та партнерів мережі.

- Організувати захід для дітей та разом з дітьми.

- Зробити так, щоб голос дітей нашої мережі був почутий на міжнародному рівні.

- Розповісти про подію через сайт BІСЕ і соціальні мережі для його найкращої видимості.

Використовуючи концепт «дерева мрій» в якості відправної точки, кожна організація реалізує разом з дітьми «дерево ідей», яке дозволить зупинити насильство проти дітей.

Дерево є важливим символом різних культур по всьому світу. Воно символізує зростання, поступовий розвиток і джерело життя. Більш того, дерево часто асоціюється з миром і відмовою від насильства. Таким чином, вибір дерева (в даному випадку для дерева ідей) символом заходу відзначає Всесвітній День Дитини є значущим для захисту і просування прав дітей.

Під час заходу школярам було запропоновано відповісти на наступні питання: «Якби я був мером міста, щоб я зробив, щоб зупинити насильство проти дітей?» або «Якби я була директором школи, що я зробила б, щоб не траплялося насильства?».

Свої відповіді діти записували на аркуші паперу та вішали на «Дерево мрій».

Всі ідеї будуть викладені на Інтернет сторінці акції.

10 ідей, які отримають найбільше голосів, будуть передані Генеральному секретарю ООН та будуть надруковані у книжці.

Учні школи поділились своїми думками, що потрібно зробити, щоб зупинити насильство над дітьми.

Мірошник Владислав (1-В кл.): «Якби я був директором школи, я б для учнів, батьків і вчителів запровадила б систему психологічних тестів, які б виявляли тих, хто піддавався і тих хто схильний до насильства. Для них обов’язковою умовою навчання чи співпраці була б постійно робота з психологом».

Марченко Поліна (1-В кл.): «Якби я була директором школи, то для того, щоб запобігти насильству, я 5 хвилин перед уроками присвячувала б повторюванню вчителів разом з учнями мантри «Я бажаю всім щастя». З таким настроєм можливо творити лише добро.»

Шулена Марія (2-Б кл.): «Якби я була мером міста, запровадила б соціальні програми: 1) виховання нетерпимості до насильства над дітьми; 2) змінити традиції виховання, де агресія є прийнятою; 3) змінити звичаї суспільства, що проблема насильства є внутрішньою проблемою сім‘ї і не потребує втручання суспільства і тим більше держави.

Попова Лейла (3-А кл.): «Якби я була мером міста, то я б заборонила всі алкогольні напої і спіймала б всіх поганих людей, щоб зупинити насильство»

Іваненко Дмитро (3-А кл.): «Якби я був мером міста, то я б заборонив алкоголь, щоб люди не спричиняли болю дітям.»

Бущан Данііл (5-А кл.): «Якби я був директором школи, я би запропонував вчителям згадати час, коли вони були дітьми. Чи завжди їм подобалося, як до них ставилися дорослі? Пам’ятайте, що дитина - це особистість, поважати їх думки, почуття, переконання»

Корпан Єгор (5-А кл.): «Якби я був директором, то зробив би у школі живий куточок, і усі стали би добрішими!»

Степанюк Олександр (7-А кл.): «Потрібно дітей, які чинять насильство, зібрати і запитати: «Чому ви так робите?». Бо насильство – це проблема, яку можна вирішити мирним шляхом. Треба допомогти їм розібратися в собі.»