МИ – УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ

“STEM: ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО”

Обирай професію – обирай успішне майбутнє!

Партнери проекту

34ERI_UF_rgbEricsson_logo.svgintel_logoERI_UF_cmykzx500y290_468517Print

full_syngentaLogo STEM 3

Що таке STEM?

Акронім STEM слугує для позначення науки (Science), технології (Technology), інженерного проектування (Engineering) та математики (Mathematics).

Про проект

Запорукою успішного економічного розвитку України та її конкурентоспроможності є висококваліфіковані фахівці, особливо у сферах STEM – наука, технологія, інжиніринг та математика. В Україні найбільший дефіцит спостерігається за такими професіями як інженери-технологи та конструктори. Стрімко зростає попит на ІТ-спеціалістів. Водночас, за даними різних досліджень, близько 70% учнів випускних класів не знають ким би хотіли працювати.

Саме тому, з метою популяризації інженерно-технічних професій серед школярів в Україні, розпочинається реалізація проекту «STEM: професії майбутнього». Проект реалізується у рамках програми європейської організації CSR Europe (Брюссель) – «Deploy Your Talents – Stepping up the STEM Agenda for Europe». Протягом 2-х років він успішно апробований у Франції та Італії. А у 2014 році розпочато реалізацію у Туреччині, Греції, Іспанії та Україні.

Завдання проекту:

1. Підвищення поінформованості учнів про можливості кар’єри у технічній сфері.

2. Формування у школярів стратегічного підходу до вибору майбутньої професії.

3. Подолання гендерних стереотипів під час вибору професії.

Сфери STEM, які охоплює проект у 2014/2015 н.р. – фізика, хімія, інформаційно-комп’ютерні технології, біологія.

Цільова аудиторія – учні 10-х класів.

Що дає участь у проекті

Учні:

• відвідають захоплюючі заняття від всесвітньо відомих компаній щодо майбутнього розвитку мобільних технологій (Ericsson), інформаційно-комп’ютерних технологій (Intel), мікроелектроніки (Melexis), хімії (OSTCHEM), агрономії (Syngenta);
  • дізнаються від фахівців компаній про можливості кар’єри у технічній сфері;
  • візьмуть участь у екскурсіях на підприємства;
  • отримають нові навички;
  • позмагаються з іншими школами у STEM-квесті.

Вчителі:

• підвищать інтерес учнів до вивчення таких предметів як фізика, хімія, біологія та інформатика;
  • отримають інформацію від провідних компаній, яку зможуть використовувати у методичних розробках уроків з фахових дисциплін.

Для участі у пілотному проекті у 2014/2015 н.р. необхідно було:

1. Створити STEM-команду з:

• 20-ти учнів 10-х класів, яким цікаві різні сфери STEM (хімія, фізика, інформатика). По 6-7 учнів за кожним напрямом (учень може бути зацікавлений більше ніж у одній сфері);
  • вчителів фізики, хімії та інформатики;
  • завуч школи.

2. Заповнити електронну заявку.

Як відбуватиметься відбір шкіл-учасниць?

Заявки STEM-команд оцінюватиме експертне журі з представників компаній-партнерів проекту, Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»

Критерії оцінювання заявок

Критерії

Максимальний бал